Bestyrelsen - YFU Danmark - interkulturel udveksling i udlandet og i dagligstuen!

Bestyrelsen

Den nuværende bestyrelse for foreningsåret 2020/21

Bestyrelsen består af følgende personer og kan kontaktes samlet på be@yfu.dk


Marie Ravnholt Sannes, formand
Region Hovedstaden, marie@yfu.dk

Henrik Kragh, næstformand
Region Sydjylland, kragh@yfu.dk

Leif Sønderup Hansen
Region Sydjylland, leif@yfu.dk

Regitze Malmgart
Region Hovedstaden, regi@yfu.dk


Sofie Amalie Engelbrecht, næstformand
Region Hovedstaden, sofie@yfu.dk

Lea Krull Pedersen
Region Hovedstaden, krull@yfu.dk

Michael Juel
Region Hovedstaden, michael@yfu.dk

Ardy Graversen
Region Midtjylland, ardy@yfu.dk